Ümit Kalko

Ağustos 15, 2022

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, erdemli lisans eğitimini Değer Katışıksız Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Idare ve Kuruluş sahaında İstanbul Aydınlık Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim sektöründe marka yapıu, yönetimi, önemli marka planlaması ve Türkiye’bile ilk kat önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise kuruluşlanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze denli eğitim sektöründe eş olarak birşu denli markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En kebir ideali, bir Türk eğitim markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden çıbanlayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim bilimi, spor, konuşma, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası etkili çallıkışmalar yürüten KALKO, birşu denli futbol, basketbol kulübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene riyaset yaptığı dönemde tam 32 sene sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde belde aldığı Makroçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların katı rabıta Türkiye’nin en kebir özel ekol ve çörek derneği olan TÖDER’bile 6 senedir yönetim kurulunda belde almaktadır.

KALKO, eğitim sahaında yaptığı başarılı duhulimlerden dolayı birşu denli toplantı, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Eğitim bilimi Başlangıçimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu sosyal yardımlaşma vakfında eğitim sahaında projeler yürütmektedir. Her sene birşu denli öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Resul Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve beş ile omuz omuza öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Eğitim bilimi Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko