Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Haziran 3, 2022

Ancak hesabınıza kadimî giriş yapan ve izlem fail biriyseniz, örneğin 2 ruz önce bakmış olduğunuzda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın doğrudan çaldatmaındığını saptama etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çaldatmaındı demeden önce son bir denetleme bile arkadaş, kardeş evet da hesabı izlem fail yakınlarımızdan denetleme katkısızlamaktır. Samimi olduğunuz kişilere izlem ettiği kişsonra gözden geçirmesini, düzgüsüz bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas alelumum kullanıcı adınızı bileğteamültirmektedir, saldırganların sizin hesabınız midein belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çaldatmaışın.
Instagram Hesabı Nite Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çaldatmaındı ise bunun sarrafiyelıca sebepleri şunlardır:

E-andıran adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz sahte e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sözde Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran sahte maillerdir. Dikkatli bakıldığında web bulunak kısmının instagram.com evet da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde mevki yer linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çaldatmaınabilir.
Kovuşturulmaçi arttırmak midein kullanılan web siteleri evet da mobil uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar alelumum Instagram kontaksı istediği midein şifrenizi aldatmaırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir zat şifrenizi çiletilmek midein size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çaldatmaınan bir müşterimize saldırıcı “DM” ile ulaşıp, izlemçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun midein bile şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişiyi farklı metotlarla inandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişsonra “hesabın tehlikede” “izlemçini arttıralım” kadar sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çaldatmaınan Instagram Hesabı Nite Geri Karşıır?
Instagram hesabı çaldatmaınan evet da hacklenen eşhas midein ne yazık ki çok çokça reçete bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu konuda çok çokça destek sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çaldatmaındı” diye aslında başka kişilerin hesabını çalmaya çaldatmaışan kişilerin olması.

1.Erkân: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama kontaksı almaya çaldatmaışın. şayet şifre sıfırlama kontaksı gelirse derhal şifreyi bileğteamültirin ve vakit kaybetmeden arkası sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini katkısızlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneyim ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Erkân: Instagram hesabınız çaldatmaındığında elektronik posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram tutum şifreniz bileğteamültiğinde yahut kullanıcı adınız bileğteamültiğinde elektronik posta hesabınıza değişiklik bildirimi aldatmaırsınız. Instagram hesabını çyer saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı doğrusu bileğteamültirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine emin olduğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğteamültirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğteamültiren sen bileğilsen, hesabını güvene aldatma” evet da ara sıra “bileğteamülikliği geri aldatma” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra rağmenıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslısınız fakat alelumum saldırganlar elektronik posta adresini bileğteamültirdiği midein sizde bu görüntülük çıkmaz ve direk olarak “asayiş kodu aldatma” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?