Aşk Ve İlişki Astrolojisi

Mayıs 7, 2023

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve diğer uzay cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyen bir uzay fen dalıdır. Bu fen dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanların evetşamlarına semt veren bir aralıkç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çdüzenışmalarında, çeşitli uzay cisimlerinin insanların nefis özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar umumiyetle Burç Yorumları adı altında dokumalır.

  • Astrologlar, mevlit tarihleri, mevlit saatleri ve mevlit bölgeleri üzere ferdî bilgileri kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, mevlit haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında sevap adımları atmaları yürekin tavsiyelerde bulunur ve muamele gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri ortada, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini temaşa eden ayin burçları ve mevlit haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak vaziyet düzenır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Veladet hariktalrında farklı alanları temaşa eden evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann yıl ortamında ne burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan çecik şeklinde bir uzay haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne derece insanların hayatlarına semt veren bir disiplindir. Bugün bile insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine oylumlu taalluk göstermektedirler. Bununla birlikte astrolojinin uygulanması ve yararlanmaı dair makul görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri alegori getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, umumiyetle mevlit haritası yorumlamak, nefis analizi uygulamak, aşk ve takanak astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, keyif astrolojisi üzere konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin dirlikındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne derece sükselı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Veladet haritası yorumlamak, astrologların en baz görevlerinden biridir. Kişinin mevlit evveliyatına, saatine ve alegori bakarak hazırlanan mevlit haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları tefsir ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin mutlaka bir encam tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan üzere sükselı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı bulunduğunun değerliı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji için daha ziyade bilgi sahibi geçmek istiyorsanız, birsonsuz terimle mukabillaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin yürekin Astroloji Terminolojisi’ni esrarkeşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve mevlit haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi yürekin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan baht grupları olarak görülür. Burçlar, bir mevlit evveliyatına bakarak belirlenir ve birsonsuz kişiye bakarak nefis ve gelecekteki vakalar için bilgi verebilir.

  2. Aslan ıtır: Umumiyetle 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri ortada doğanlamış olur yürekin kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cöharbi ve özgüvenli nefis özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer ıtır: Veladet haritasında Kamer’ın olduğu burçdolaşma. Kamer burcu, bir kişinin birey yönden ne hissettiğine, hassasiyetine ve soluk aldığı üzere evetşyalnız şekline en paha.

Burç yorumlaması için çok ziyade bilgi sahibi geçmek yürekin, astroloji terminolojisine aşina geçmek önemlidir.

Had Mealı
Veladet haritası Bir kişinin mevlit simultane gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Veladet simultane yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini dışa vurum etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi için bilgi verir.
Natal harita Veladet anındaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin dirlikındaki vakalar ve nefis özellikleri ile ilişkin ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde akım ederken bir özge gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin dirlikındaki etkilere en edebilir.
Retrolar Bir gezegenin semtünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değkonuimlere en edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak beş on çaba gerektirse de, sevap bir şekilde kullanıldığında, nefis analizi, encam tahmini ve daha sağlam çok sayfa için bilgi tesviye dair olabildiğince değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan